YALOVA’DA DEPREM PANELİ DÜZENLEYİP SERGİ AÇACAĞIZ

Kültür Bakanlığı ve Kocaeli Valiliği olurları ile kurduğumuz İlim Kültür Tarih Araştırmaları Merkezi olarak imkanlarınız ölçüsünde tarih ve kültürel çalışmalar yapıyoruz. Deprem Gerçeği projemiz de bunlardan biri. 1992 yılında Erzincan depreminden itibaren depremlerle ilgili birçok arşiv, bilgi ve belge topladık. Topladığımız bilgi ve belgeleri  www.iktav.com Kütüphanemizde devlet ve milletimizin hizmetine sunup www.deprembilinci.com web sayfamızda kamuoyu İle paylaşmanın gönül huzurunu yaşıyoruz. Kütüphanecilik haftası dolayısı ile Gebze Tatlıkuyu Mahallesindeki kütüphanemizde açtığımız deprem gerçeği fotoğraf sergimizi başta TRT olmak üzere birçok medya kuruluşu haber yaptı. Gazete Manşetleri ile Deprem Gerçeği sergisinin ilkini 17 Ağustos Marmara Depremi yıl dönümü dolayısıyla Yalova’da açacağız. 

TRT’DE YAYINLANAN HABER 

https://youtu.be/78YieVuOX0Q

DEPREM EDEBİYATI OLUŞMALI

Deprem gerçeği ile ilgili edebiyatçılarımız üzerine düşen görevi yapması için çaba sarf ediyorum. Deprem üzerine şiirler, ağıtlar,  destanlar, romanlar, hikayeler yazılmalı; film ve belgeseller çekilmeli. Her ilimizde deprem ve afetler müzesi kurulmalı afetlere karşı bilinç oluşturulmalı. İran’ın Güney Azerbaycan bölgesinden değerli kültür adamı Hamid Zade’nin yazdığı ve Devri Alem belgesel tv programına armağan ettiği deprem şiirini slzlerle paylaşıyor kendisine teşekkür ediyorum 

https://youtu.be/GaOi8euLs0M

YALOVA VALİMİZİ ZİYARET ETTİK

17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıl dönümü dolayısı ile Yalova Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde 15 Ağustos’ta Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenleyeceğimiz Deprem paneli, fotoğraf sergisi ve belgesel gösteri ile ilgili Yalova valimizi Sn Muammer Erol Beyi ziyaret ederek program hakkına bilgi verdik. Ziyarete Yalova Ticaret ve Sanayi Odasının başkan vekilimiz Kenan Engin başkanlığında UMSEDER başkanı Zeki Gedikoğlu, Mehmet Penbegullu, Tarık Tuncer, Mecit Gedikoğlu, Emirhan Kahraman ve bendenizin katılımı ile gerçekleştirdik. Sayın Valimiz ve Yalova Ticaret Odası başkanı bize çok yakın ilgi ve alaka gösterdi, kendisine sonsuz teşekkür ederiz. Bizim vali beyi ziyaret ettiğimiz 9 Ağustos 2023 günü gecesi, Yalova valimiz sayın Muammer Erol Bey’in Ordu’ya vali olarak atanması tatlı bir tesadüf oldu, kendisini kutluyor başarılar diliyoruz.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMIM 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2641675172653740&id=100004338481610&mibextid=qC1gEa

BABA OĞUL YALOVA SAHİLLERİNİ GEZDİK

YALOVA VALİMİZİ ZİYARET EDEREK İLİM KÜLTÜR TARİH ARAŞTIRMALARI MERKEZİ www.iktav.com KÜLTÜR HİZMETİ KİTAPLARIMIZI VALİ BEYE OĞLUM AHMET EMİRHAN TAKDİM ETTİ. İLGİ ALAKA VE YALOVA İLE İLGİLİ VERDİĞİ BİLGİLERDEN DOLAYI SN VALİMİZ MUAMMER EROL BEY’E SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2641739872647270&id=100004338481610&mibextid=qC1gEa

OSMANGAZİ KÜPRÜSÜ VE DEPREM GERÇEĞİ

YALOVA’DAN DÖNERKEN www.gebzegazetesi.com ve www.devrialem.tv KOCAELİ DİLOVASI OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ’NDEN CANLI YAYIN GERÇEKLEŞTİRDİK.

CANLI YAYIN

https://fb.watch/mk9rX3i2W3/?mibextid=qC1gEa

Sizlerle de paylaştığımız canlı yayında köprü üzerinden DİLOVASI ve Gebze sahillerini gördüğümde olası büyük İstanbul depreminde buraların nasıl etkileneceğini düşünüp acilen önlem alınması gerektiği bir kez daha hatırlatarak, önceki gün Derince’deki patlama ile ilgili yazdığım makalemi bir kez daha sizlerle paylaşmak istedim.

DERİNCE’DEKİ PATLAMADAN DERS ALINIP SANAYİ KURULUŞLARINDA ÖNLEM ALINMALI

Gebze gazetesi www.gebzegazetesi.com ve www.devrialem.tv de belgeselcinin not defteri köşedinde yayınlanan makalemiz:

http://www.gebzegazetesi.com/m/?id=5407&t=makalehttp://www.gebzegazetesi.com/m/?id=52408

SANAYİ KURULUŞLARI KİMYA VE YAKIT TANKLARINDA DEPREM ÖNLEMİ ALMALI 

DERİNCE’DEKİ PATLAMA İLE İLGİLİ İHA’NIN HABERİ

https://www.iha.com.tr/kocaeli-haberleri/kocaelide-patlama-oldu-26720353Kocaeli’nin

Derince ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi’nin silosunda meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 12 kişi yaralanmış çok büyük maddi hasar meydana gelmişti.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2641448092676448&id=100004338481610&mibextid=qC1gEa

Derince limanının da Buydağ silolarındaki patlama Türkiye gündeminde tartışılmaya devam ederken www.gebzegazetesi.com ve www.devrialem.tv olarak sanayi kuruluşları kimyasal be akaryakıt tanklarında başta deprem olmak üzere yangınlara karşı önlem alınıp alınmadığı sorgulanmalı ve önlemler alınmalı daha önce bu konuda yazdığınız makalenin bir bölümünü sizlerle paylaşıyoruz “….Gebze bölgesine çok acil deprem ve sanayi yangınları başta olmak üzere doğal afet ve depremlere müdahale edecek, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) merkezine ihtiyaç var.Gebze, Dilovası ve Çayırova bölgesinde kimyasal üretim yapan fabrikalar, kimyasal depolama tankları, petrol dolum tesisleri, Gebze ve Dilovası açıklarında demirlemiş petrol ve kimyasal madde yüklü gemiler bölgemizin ne kadar büyük bir risk ve tehlike altında olduğunu gösteriyor. Gebze bölgesi, adeta patlayacak bomba üstünde. 17 Ağustos depreminde Petkim’de yaşanan yangını hiç unutmadık. Petkim’in patlamasından korkan Körfez halkı köylere kaçtı. Petkim’deki patlamalar, Gebze’den duyuluyordu.Geçtiğimiz haftalarda Dilovası Kimya Organize Sanayi bölgesinde, bir kimya fabrikasında çıkan yangın günlerce konuşuldu. Kimyasal yangından sonra bölge insanı olarak zehir soluduk.Deprem gerçeği sürekli gündemde, uzmanlar ve bilim adamlarının sürekli uyardığı büyük İstanbul depreminden en çok Gebze bölgesi etkilenecek.Gebze bölgesindeki kimya ve petrol dolum ve üretim tesisleri nasıl etkilenecek, hiç düşündük mü?Başta devletimizin ilgili bakanlık ve kurumları, Kocaeli milletvekilleri, Kocaeli Valisi Sayın Seddar Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın olmak üzere ilçe kaymakam ve belediye başkanları, Gebze Teknik ve Kocaeli Üniversitelerimiz, Kocaeli Sanayi ve Gebze Ticaret Odası, sivil toplum örgütleri, tüm kurum ve kuruluşlarımız ile halkımız bu konular üzerinde düşünmeli, fikir üretmeli, çalışma yapmalı. Gebze’nin Galericiler Sitesini tartıştığı kadar can ve mal güvenliğimiz tartışılmalıdır….” (Kaynak http://www.gebzegazetesi.com/)

Category:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir