Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Gebze Hastaneleri Mektubu

Gazetemizin kurucusu ve Devri Alem TV program yapımcısı İsmail Kahraman’ın bugünkü makalesini sizlere sunuyoruz.

Gebze gazetesi www.gebzegazetesi.com ve Gazete gebze ile www.gebzegazete.com da belgeselcinin not defteri köşesin de 5 Temmuz 2022 tarihinde yayınlanan makalelerimiz
https://www.gazetegebze.com.tr/…/saglik-bakani…
Gebze bölgesi her geçen gün büyüyor nüfusu artıyor Gebze Darıca Dilovası ve Çayırova ilçeleri Kocaeli’nin nüfusunun yarısını barındırmasına rağmen devlet hizmetlerinden hak ettiği payı alamıyor.Devletin en temel görevi olan sağlık ve eğitim hizmetlerinden ödediği vergi oranınıza halkını alamıyor.Gebze bölgesi bu haksızlığa İsyan ettiği içinde 36 yıldır il olma mücadelesi veriyor. Daha önce Gebze bölgesinin sağlık sorunlarını başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere birçok kez dile getiren makale ve haberler yazdım. Kocaeli’nde çok sayıda eğitim araştırma hastanesi olmasına rağmen Gebze’de sadece adı eğitim araştırma hastanesi olmasına tepki gösteriyorum.
Bugün bir kez daha Gebze bölgesinin sağlık sorununu sağlık bakanı sayın Fahrettin Koca’nın bilgilerine sunuyor Gebze Fatih ve Darıca Farabi hastanelerinin ihtiyaçlarının karşılanmasını bir milyon dan fazla insanını yaşadığı Gebze bölgesi kamuoyu adına istiyor. Darıca Farabi Hastanesinin sözde değil özde eğitim araştırma hastanesi olmasını bekliyoruz.
Kocaeli’de 10 Devlet Hastanesi Var
Kocaeli bölgesindeki on kamu Hastanesi içinde en fazla hasta tedavisi Gebze Fatih ve Darıca Farabi hastanelerinde yapılıyor. İlimizdeki toplam hastanın yüzde kırkı Gebze’deki iki devlet hastanesi tarafından tedavi ediliyor. Devri alem belgesel programı www.devrialem.tv ve Gebze gazetesi www.gebzegazetesi.com olarak Darıca Farabi ve Gebze Fatih devlet hastanesinden canlı yayın yaparak her iki hastanemizin ihtiyaçlarını kamuoyu gündemine getirip sağlık bakanlığına ilettik. Kocaeli Bölgesinde 10 Kamu hastanesinden ikisi Gebze’de bulunuyor en fazla Hasta Gebze bölgesinde , Kocaeli bölgesinde yaşayan iki milyondan fazla insanın yarısına Gebze Fatih ve Darıca Farabi Hastaneleri hizmet veriyor.
Fatih Hastanesinin Adı Nereden Geliyor
Adını 3 Mayıs 1481 de Gebze Çayırova’da vefat eden Fatih Sultan Mehmet han dan alan Fatih devlet hastanesi çok önemli hizmet veriyor.
Fatihin gençlere rol model hayatı Belgeselimiz
https://m.youtube.com/watch?v=LiJHCzXLrh4
Darıca Farabi Hastanesinin Adı Nerden geliyor
Darıca eğitim ve araştırma hastanesinin adı 1050 yıl önce Kazakistan’ın Otrar kentinde dünyaya gelen ve yazdığı kitaplarla ünlü Türk bilgini Farabi’den almakta. Farabinin dünyaya geldiği Farab Otrar’da çektiğimiz belgeseli sizlerle paylaşıyorum.
https://m.youtube.com/watch?v=iHG4iRTgk7c
Kocaeli’nin Sağlık Yükünü Gebze Çekiyor
Gazetemizin sağlık müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgi ve yaptığımız araştırmaya göre Kocaeli̇ bölgesinin 2022 yılı nisan ayına kadar 4 aylık hasta bakım sayısını araştırdık.Bu yılın ilk 4 ayında Gebze Fatih devlet hastanesi 520 bin ve Darıca Farabi hastanesi 485 bin hastaya ayakta tedavi etti. Kocaelideki diğer devlet hastanelerinin ilk dört aylık hasta tedavi sayılarını kamuoyu İle paylaşıyoruz.
Derince eğitim araştırma 485 bin
İzmit Kocaeli hastanesi 470 bin
İzmit SEKA hastanesi 2005 bin
Gölcük devlet hastanesi 285 bin
Karamürsel Devlet hastanesi 110 bin
Körfez devlet hastanesi 130 bin
Kandıra devlet hastanesi 60 bin
Dilovası devlet hastanesi 70 bin
Gebze Hastanelerden Canlı Yayın
Darıca Farabi ve Gebze Fatih devlet hastanelerinden devri alem belgesel programı www.devrialem.tv ve. www.gebzegazetesi.com olarak yaptığımız canlı yayınları sizlerle paylaşıyor , canlı yayında dile getirdiğimiz her iki hastanemizin sorunlarını çözümü İçin sağlık hizmetlerinden sorumlu Kocaeli milletvekili Emlne Zeybek ve sağlık bakanı sayın Fahrettin beyi Gebze kamuoyu adına tarihi göreve davet ediyoruz.
Gebze Fatih Devlet Hastanesin den Canlı Yayın
https://fb.watch/d_N3nYZyMH/
Darıca Farabi Hastanesi Canlı Yayın
https://fb.watch/d_MDY6q6AB/
Adı Araştırma Kendisi Değil
Darıca Farabi Hastanesi ile ilgili yıllar önce uzun bir araştırma yazısı hazırlayıp Dönemin başhekimi ile de görüşerek hastanenin eğitim araştırma hastanesi olması İçin dönemin Kocaeli bakanları ve milletvekilleri ile görüşmüştük.Daha sonra Darıca Farabi eğitim araştırma hastanesi olmuş ancak sadece aldı eğitim arzltjrna hastanesi olmuştu Daha önce Gebze gazetesinde yazdığım yazının linkini sizlerle paylaşıyorum.
http://www.gebzegazetesi.com/m/?id=1293&t=makale
(Yazının tamamına www.gazetegebze.com.tr’den ulaşabilirsiniz)

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir