Çevre Haftasında Çevre Bakanına Giresun’dan Tarihi Çağrı

Gazetemizin kurucusu ve Devri Alem TV program yapımcısı İsmail Kahraman’ın bugünkü makalesini sizlere sunuyoruz.

Gebze gazetesi www.gebzegazetesi.com ve gazete Gebze ile www.gebzegazete.com da belgeselcinin not defteri köşesin de 8 Haziran 2022 tarihinde yayınlanan makalelerimiz 
https://www.gazetegebze.com.tr/…/cevre-haftasinda-cevre…

1 -7 Haziran tarihleri arası Türkiye çevre haftası olarak kutlanmakta Çevre Bakanlığı birçok etkinlik yapıyor , bende yarım asra yakın 47 yıllık gazeteci ve belgeselci olmanın  cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı tarafından verilen sürekli basın kartı taşımanın sorumluğu ile  sel felaketi yaşanan ata memleketim Giresun’da belgesel çekiyorum.
Çevre Bakanı Giresun’a Gelmeli
Çevre haftasında Çevre Bakanı Murat Kurumu Sel ve Çevre Felaketleri yaşanan Giresun  Espiye ilçesi tarihi Bayramoğlu nahiyesi  bölgesi Soğukpınar  beldesi  Kızılkaya Dağları Taflancık Dikmen Çalkaya ve Şahinyuva köylerinden kamuoyu adına tarihi göreve davet ediyoruz.Çevre ve orman katliamını durdurun  Kızılkaya dağları yok olmasın anıt ağaçlar kesilmesin hayat kaynağımız su kaynakları yok olmasın  Dikyol Ormanları yok olmasın Kızıldere zehir akmasın türkülere konu olan Gelevera deresinde sel felaketi yaşanmasın
Cumhurbaşkanınada Şikayet Etmiştik
Giresun’da daha önce yaşanan çevre ve sel felaketi  ile ilgili Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’a Gebze gazetesi www.gebzegazetesi.com’da belgeselcinin not defteri köşesinde yazdığım açık şikayet Mektubunu çevre haftası dolayısı ile belgesel çekimi yaptığım çok büyük sel felaketi yaşanan Espiye Gelevara deresinden bir kez daha paylaşıyorum.
http://www.gebzegazetesi.com/m/?id=42953
Giresun da Sel Felaketi Belgeseli
Çevre haftası dolayısı İle çevre bakanı sayın Murat Kuruma hitaben bugün kamuoyu İle paylaştığınız şikayet yazımızda dikkat çektiğimiz Espiye Kızılkaya Dağlarında önlem alınmazsa  Espiye Yağlıdere ve Güce bölgelerinde çok büyük sel ve çevre felaketleri yalanacak  yeni sel felaketleri yaşanmaması İçin acilen bölgede önlem alınıp  rant İçin  maden genişleme alanları durdurulmalı. Devri- alem belgesel programı www.devrialem.tv olarak çektiğimiz bir çok tv kanalında yayınlanan  Giresun’da sel felaketi ile ilgili çektiğimiz Belgeseller halkında Bilgi veren yazımız.
https://belgeselciismailkahraman.wordpress.com/…/gires…/
Gelevera Deresinden Canlı  Yayın

Gazeteci yazar  Giresun  Üniversitesi Emekli Öğretim görevlilerinden  Belgesel yönetmeni Ahmet Gürsoy ile geçtiğimiz yıllarda büyük sel felaketi yaşanan  Espiyede Gelevera deresinin denize döküldüğü yerde  yaptığımız  belgesel söyleşiyi www.devrialem.tv olarak canlı yayınladık.
https://www.facebook.com/belgeselciismail/videos/1068949910707781/?d=n
Çevre Haftasında Samsun Kızılırmakdan Giresun Yayla Dağlarına Belgesel tadında 
www.devrialem.tv  Canlı Yayınları ile Çevre doğa ve kültür Turizmi turu  yaptırmak istiyor  bölgede yaptığımız doğal güzellikleri devri alem  belgesel programı www.devrialem.tv farkı İle  Giresun yayla dağlarından sizlerle paylaşıyorum.
Kızılırmağın Karadeniz’e  Döküldüğü  Bafra
Kızılırmak’ın Karadeniz’e döküldüğü Samsun’un Bafra ilçesinde belgesel tadın da devri alem
Devri alem belgesel tv programı www.devrialem.tv ve Gebze gazetesi www.gebzegazetesi.com olarak  yaptığımız canlı yayını  sizlerle paylaşıyoruz
https://www.facebook.com/belgeselciismail/videos/303526505202523/?d=n

Soğukpınardan Canlı Yayın
An itibari ile  5 Haziran 2022 pazar günü ata memleketim doğduğum  yer Giresun  Espiye Soğukpınar beldesi  Dikmen  mahallesin den canlı yayındayız.

Espiye Soğukpınar Beldesi Canlı Yayın
https://www.facebook.com/belgeselciismail/videos/1420500345029942/?d=n
https://www.facebook.com/belgeselciismail/videos/1057438728508196/?d=n
Yaylalardan Canlı Yayın
Giresun Espiye  Dikmen köyü Soğukpınar beldesi yalakoba ve karaovacık yaylası  yazlakdan devri alem belgesel tv canlı yayında.
https://www.facebook.com/belgeselciismail/videos/2909328716041528/?d=n
Karlı yayla dağları ve envai çeşit yayla çiçekleri  dünya çevre gününde muhteşem yayla manzarası devri alem tv de canlı yayın.
https://www.facebook.com/belgeselciismail/videos/704857833935842/?d=n
Giresun Espiye çakıl yaylası Akkunduzdan devri alem tv  canlı yayında
https://www.facebook.com/belgeselciismail/videos/4434993489936268/?d=n

1-7 Haziran tarihilerinde kutlanan çevre haftasını  belgesel çekimleri ve canlı yayınlarla en iyi şekilde değerlendirip 47 yıllık gazeteci olmanın sorumluluğu İle görevimizi yapmaya çalıştım belgeselci olarak tarihe not düşüp zamana noterlik yaptım.
Görevini yapmayanlar gözünü para hırsı bürüyüp çevre ve orman katliamına sepep olanları başta torunları olmak üzere tarih ve  insanlarımız affetmeyecektir.
47 yıllık gazetecilik ve belgeselcilik  hayatımızda çok şey  görüp yaşadım . Son çağrımıda Giresun bölgesinden halkın oyu İle seçilmiş siyasilere yapmak istiyorum.Çevre doğa orman ve sel felaketine neden olan siyasileri Giresun hiçbir zaman affetmeyecek ve unutmayacak. Çevre doğa ve ormanları atalarımızdan miras değil çocuklarımızdan emanet aldık.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir