Dilovası Milli Eğitiminden Lise Öğrencilerine Örnek Proje

Dilovası Milli Eğitim, Dilovası’nın “Dünü ve Bugünü” ile ilgili İKTAV’ la ortaklaşa lise öğrencilerine kısa film yarışması düzenleyecek.

Kocaeli Dilovası Milli Eğitim Müdürlüğü Dilovası Belediyesi ve İlim Kültür Tarih ve Teknoloji Vakfı www.iktav.com tarafından ortaklaşa organize edilen  lise öğrencilerine yönelik Dilovası belgesel  kısa filim yarışması düzenlendi. 
İsmail Kahraman, yarışma İle ilgili Dilovası Yahya kaptan Anadolu lisesi ile Dilovası Gebze kimyacılar Organlze sanayı bölgesi eğitim Vakfı Anadolu  proje meslek lisesinde  Dilovası kültür mirası ve belgeselciliğin Önemi konusunda öğrencilere  konferans verip  belgesel gösterimi yapıp öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Dilıvası nın dünü bu günü ve Geleceği konulu belgesel filim yarışmasına destek veren Dilovası milli eğitim müdürü Murat Balay ın duygusal Konuşması öğrencilerin ilgisini çekti 

Murat Balay Ağrı’dan dilovasına gelen ve İpek halı ticareti yapan bir ailenin çocuğu olarak dilovasın da Dünyaya gelip çok zor şartlar altında okuduğunu ve  50 bin nüfuslu 13 bin öğrencinin okuduğu dilovasında milli eğitim müdürü olmanın onurunu yaşadığını söyledi.

İsmal Kahraman, Dilovası konulu belgesel kısa filim yarışması organizasyonunu yürüten  ilçe milli eğitim müdür yardımcısı  MEM Ar-Ge sorumlusu Mustafa Talha Soysal  bey başta olmak üzere  Yahya Kaptan Anadolu Lisesi Müdüresi Durdane Yıldız ile GEBKİM MTAL müdürü Hakan Çelik’e misafirperverliklerinden dolayı teşekkür edip,  Dilovası kaymakamlığının himayelerinde gerçekleştirilen İKTAV olarak destek  olduğu için Dilovası kültür mirası web sayfasını ile sizlere aktarıyoruz. 
www.dilovasikulturmirasi.com
Dilovası milli eğitim müdürü  Murat Balay ın sosyal medya  paylaşımı
“Dilovası Belgesel yarışması kapsamında Gazeteci yazar Belgeselci İsmail Kahraman hocamızla öğrencilerimizin bilgilendirme toplantıları devam etmekte. Bugünkü toplantılar Yahya Kaptan Anadolu lisesi ile Gebkim MTAL lisesi okullarımızda idi. Dilovası nda doğmuş ve okumuş bir hemşehrileri olarak öğrencilerimiz ile Dilovası ile ilgili tecrübelerimi paylaştım. Belediye Başkanımız Sn Hamza Şayir in büyük destekleri ile hem akademik hem sosyal hem de sportif alanda olduğu gibi sanatsal alanda da birçok proje ile öğrencilerimizi buluşturmak için çalışıyoruz. Amacımız çocuklarımızı en hızlı ve en dolu şekilde hayata hazırlamak. Projenin öncülüğünü yapan Belediye Başkanımız Sn Hamza Şayir e , Belgesel duayeni İsmail Kahraman hocamıza ve proje ekibi sorumlusu Mustafa Soysal hocamıza da teşekkür ediyorum” dedi. 

Category:

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir