Kültür Bakan Yardımcısı Özgül Hanımla Belgesel Söyleşi

Gazetemizin kurucusu ve Devri Alem TV program yapımcısı İsmail Kahraman’ın bugünkü makalesini sizlere sunuyoruz.

Gebze gazetesi ve gazete Gebze de belgeselcinin not defteri köşesinde yayınlanan makalemiz

https://www.gazetegebze.com.tr/…/kultur-bakan…

Kültür Bakan Yardımcısı Özgül Hanımla Belgesel Söyleşi

Kültür Bakan Yardımcısı Sayın Özgül Özkan Yavuz İle Sakarya Zaferi ve Milli Mücadele’nin 100. yılı

www.sakaryazaferi.com ve Milli Mücadelede Kadın kahramanlarımız üzerine belgesel söyleşi gerçekleştirdik.

Belgesel tadında Taksim Atatürk kültür merkezinde 13 nisan 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz belgesel söyleşide Bakan yardımcısı Özgül hanımefendi başta TGRT belgesel TV olmak üzere Ulusal ve bölgesel bir çok tv kanalında yayınlanan devri alem belgesel tv programı

www.devrialem.tv kameralarına tarih ve kültür bilinci konusunda çok önemli bilgiler verdi.

İlim kültür ve tarih araştırmaları merkezi www.iktav.com olarak (

www.ismailkahraman.net) hazırladığımız kitap ve belgesel DVD lerden hediye ettik. Belgesel söyleşiden ve verdiği bilgilerden dolayı Özgül hanıma devri alem programı ve İktav olarak teşekkür ediyor başarılar diliyoruz.

Bakan yardımcımız sayın Özgül hanımla yaptığımız belgesel söyleşi yakın bir gelecekte montajlanıp ulusal ve bölgesel tv kanallarında paylaşacağız.

Taksim Meydanında 45 Yıllık Hatıra

Adını Osmanlı döneminde şehre gelen suların sarnıçta toplanıp bölgeye taksim edildiği Taksim’den alan Taksim meydanında belgesel tadında 45 yıllık hatıralarımı oğlum Emirhan ve torunum Asım İle paylaşıp duygusal anlar yaşadım.

Taksime ilk kez 1977 yılında 45 yıl önce 17 yaşında İstanbulda okurken Demirel’in mitingine geldiğim günü dün gibi hatırlıyorum

Demirel mitingden sonra kendisine verilen kuranı Kerim ve bayrağı öperek aldığı sahne ve milli ve manevi değerlerimizin siyasete alet edildiği manzara hiç aklımdan çıkmıyor

1 Mayıs 1977 yılında işçi bayramı dolayısıyla Devrimci işçi sendikalarının mitinginden sonra yaşanan ve 37 kişinin ezilerek öldüğü acı manzaraya ülkem ve milletim adına üzülür ve unutamamam.

45 yıllık hatıralarımda adını su gibi hayat kaynağımızdan alan Taksim hep üzücü ve acı olaylarla hatırlarım

Taksimde Cuma Namazı Huzuru

İstanbul Taksim camisinde Ramazan ayı bereketi ve coşkusu İle Cuma namazımızı ede edip Gebze gazetesi

www.gebzegazetesi.com olarak canlı yayın yaptık Oğlum Emirhan ve torunum Asım Rumen ile taksim hatırası fotoğrafı çektik

https://fb.watch/cpgDgr7MFX/

Ayasofyada Akşam Namazı

İstanbul’un kalbinin attığı Sultan Ahmet meydanında Fethin sembolü fatihin vakıf emaneti Ayasofya camii kebirde ramazan coşkusunu yaşadık.

https://fb.watch/cpua3yMSjB/

Turizm Haftası ve Müzeler

Turlzm Haftası Dolayısı ile Belgesel çekimlerimiz devam ediyor

Abdülhamid hanın kültür sanat baş danışmanı ünlü ressam ve müzeci Osman Hamdi’nin kurucusu ve 29 yıl müdürlük yaptığı İstanbul arkoloji müzesinde belgesel çekimi yaptık.

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği müzede Osman Hamdi’nin Gebze Eskihisar köyündeki evi mezarı ve müzesinden hiçbir görselin olmaması büyük eksiklik.

Gülhane Parkında Bahar coşkusu

Turizim haftasında lale çiçeğinin başkenti İstanbul Gülhane parkında lale bahçeleri ve envai çeşit çiçekle baharı oğlum ve torunumla karşılayıp ramazan coşkusunu yaşadık.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir