GİRİB’in İftarı ve Şehitlere Vefa

Gazetemizin kurucusu ve Devri Alem TV program yapımcısı İsmail Kahraman’ın bugünkü makalesini sizlere sunuyoruz.

Gebze gazetesi www.gebzegazetesi.com ve gazete Gebze de belgeselcinin not defteri köşesinde 16 nisan 2022 tarihli makalemiz https://www.gazetegebze.com.tr/…/giribin-iftari-ve… GİRİB’in Ankara’da İftar Sofrası Bereketli geçti şehitler için kuran okundu dualar edildi. Pandemi sonrası ilk geniş toplantı ve iftar programına katılmanın manevi huzuru içindeyim Ramazan coşkusuna Giresun işadamları ve bürokratlar derneği Ankara’da iftar sofrası bereketi ile katıldım. İftar ve sahur sofraları önemli teravih namazları fakir fukaraya verilen zekat filtre ve yardımlar Ramazan ayında yapılıyor. Çocukluk yıllarınızda yaşadığımız Ramazan kültürleri çok önemli. Kurtuluş savaşına katılan Gönüllü Giresun alayı Şehitleri için kuran okunup dualar edildi. GİRİB’in iftar programına Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk Emine Gülizar Emecan ve Hasan Turan İle Kocaeli milletvekilleri İlyas Şeker Cemil Yaman ve Sami Çakır’da katılarak Ramazan coşkusuna ortak oldular. Kuran-ı Kerim ve belgesel gösterimi ile başlayan iftar programına çok sayıda davetli katıldı. GİRİB başkanı Kemal Tokmak’ın selamlama konuşmasından sonra söz alan milletvekilleri GİRİB’in merkezinin Gebze’den Ankara’ya taşınmasının önemine dikkat çekerek. Sakarya meydan muharebesi ve Kurtuluş Savaşına katılan Giresun gönüllü Alayları hakkında bilgiler verdiler çok sayıda gönüllü Giresunlu’nun Sakarya Zaferi ve kurtuluş savaşında şehit olduğuna dikkat çekildi.
İftarla ilgili Dernekten yapılan Açıklama
GİRİB ailesi Ankara’da bir ilki gerçekleştirmiştir denilerek şu bilgileri verildi “…Giresun İş İnsanı Ve Bürokratlar Derneği (GİRİB) olarak Kemal Tokmak başkanlığında Ankara’ da düzenlemiş olduğumuz iftar programına değerli hemşerilerimizle bir araya geldik. Katılımlarıyla iftarımızı bereketlendiren başta Giresun Milletvekillerimiz,İstanbul Milletvekillerimiz,Kocaeli Milletvekillerimiz , değerli hemşerim ÖSYM Başkanı Halis Aygün , Bizlerin yanında olmak için Ankara’ya gelen Gebze Ticaret Odası Başkanı Sn Nail Çiler,e ve ŞEBİNKARAHİSAR vakıf Başkanım Av. Ali Yaşar Yücel e Yine birbirinden değerli ismini yazamadığım Ankara’da bir çok yerde görev yapan 250 kişilik bürokrat ve tüm katılımcılara. Bu organizasyonda emeği geçen herkese özellikle çok emekleri bulunan Ahmet Ortak ve Abdullah Dillice kardeşlerimize GİRİB ailesi ve şahsım olarak çok teşekkür ediyorum..”
Kurtuluş Savaşında Gönüllü Alaylar
Samimi bir hava içinde geçen iftar programına pandemi sonrası bir araya gelen arkadaşlarla hasret giderip sohbet ettik. İftar programına nazik davetlerinden dolayı GİRİB başkanı sayın Kemall Tokmak ve yönetim kuruluna teşekkür ediyor. Giresun gönüllü Alayları ve şehit binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İle ilgili hazırladığımız TGRT başta olmak üzere çok sayıda. Tv kanalında yayınlanan belgesellerimiz ile sizleri ba başa bırakıyoruz. Giresun’dan Kurtuluş Savaşı’na Gönüllü Alaylar https://m.youtube.com/watch?v=HlyIRkrRakE Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Belgeseli https://m.youtube.com/watch?v=0kSRgQ9TuDM Giresun’dan Kuruluş Savaşına Belgeseli https://m.youtube.com/watch?v=ls6xA6vcZbU Afyon İsçehisar Giresun Şehitliği https://m.facebook.com/…/kurtulu%C5%9F…/927713490700038/

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir