Büyük Millet Meclisinde Belgesel Tadında Devri Alem

Gazetemizin kurucusu ve Devri Alem TV program yapımcısı İsmail Kahraman’ın bugünkü makalesini sizlere sunuyoruz.

 Gebze gazetesi ve gazete Gebze de belgeselcinin not defteri köşesinde 15 nisan 2022 tarihinde yayınlanan makalemizin linklerini sizlerle paylaşıyoruz https://www.gazetegebze.com.tr/…/buyuk-millet… Gebze’den Ankara’ya GİRİB İftarı Programı Yolundan gazeteci olarak Notlar almayı ihmal etmedim. Gebze’den Girsesun işadamları ve bürokratlar derneğinin Ankara’da düzenlediği iftar programına katılmak üzere yola çıktık. İstanbul’dan gelen Giresun Dernekler birliğinin kurucusu Halil Kütük Giresun dergisi sahibi Remzi Mamaşoğlu duayen gazetecilerden Murat Aydın ile Gebzeli işadamı Sezai Ayrılmaz ın arabası İle yola çıktık. İstanbul Ankara yolu muhteşem ilk bahar manzarası göz ve gönül ziyafeti sunuyor. Dağların Zirvesi karlı Ormanlar yeni hareketleniyor. Zaman zaman yolda durup fotoğraflar çekiyor ilk baharı doya doya yaşıyoruz. Biz yol arkadaşlarımızla sohbet edip yolumuza devam ederek Ankara’ya geldik.

İftar Programına katılmak İçin Ankara’ya geldik Giresun İşadamı ve Bürokratları Derneği (GİRİB) Faliyetlerine 2015 yılında Kocaeli merkezli Gebze’de bir araya gelen Giresunun’lu hemşehri birlikteliği ile Kurucu Başkan Kemak Tokmak yönetiminde faliyetlerini sürdürmekte idi. Gelinen noktada bu gün artık GİRİB Genel Merkezinin Ankara olması yönünde ilk adımını 13.04.2022 de Ankara’da üst düzey Bürokrat ve Siyasilerle İftar yemeginde bir araya gelmemin heyecanı yaşanmakta.Giresun İşadamı ve Bürokratları Derneği Başkent Ögretmenevi Angora salonda iftar yemeği için Gebze den Ankaraya gelerek iftar saatine kadar olan üç saatlik zamanı. Değerlendirip. ayağımın tozu İle Meclise gittim. Büyük Millet Meclisinde milletvekilleri ile görüşmek gazetecilik ve belgeselcilik görevimizi yerine getirmek için meclise geldim. Ankara’da Büyük millet meclisinde basın locasından Meclis toplantılarını takip edip Meclis de görev Yapan gazeteci arkadaşlarla sohbet edip Meclis kulisleri komisyon çalışmaları ve halkla ilişkiler binasında millet vekilleri ile görüşerek belgesel tadında devri alem diyerek zamanı değerlendirip gazetecilik ve belgeselcilik görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştım.
Milletvekilleri İle Belgesel Söyleşi
Ankara’da Büyük Millet Meclisinde ulusal ve bölgesel bir çok tv kanalın da yayınlanan Devri alem belgesel tv programı www.devrialem.tv olarak milletvekilleri ile belgesel söyleşiler gerçekleştirdik. GİRİB in İftarına katılmak İçin gittiğim Ankara da zamanı değerlendirip üç saat de önemli ziyaretler gerçekleştirip İktav belgesel yayıncılık www.iktav.com olarak hazırladığınız kitaplarınızdan hediye ettik. TBMM de Kocaeli milletvekilleri Cemil Yaman Sami Çakır ve İlyas Şeker ile Kocaeli bölgesi ve Gebze üzerine konuştuk Kefken’e Kocaeli Karadeniz ilçesinin kurulmasını istedim. Vakıflar eski genel müdürü ve Milli savunma ve Anayasa komisyonları başkanlıkları da yapan Tokat milletvekili değerli arkadaşım. Yusuf Beyazıt İle vakıflar üzerine söyleşi yaptık
İçişleri Bakanlığı da yapan Selami Altınok İle Gebze de kaymakam adaylığı yaptığı yıllarla ilgili sohbet ettik. Giresun milletvekilleri Hasan Turan Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk ile Ata memleketim Giresun üzerine konuşup. Kızılkaya Dağlarında yaşanan çevre katliamı İle ilgili şikayet ve endişelerimizi iletip önlem alınmasını istedik. Değerli arkadaşım İlyas Şeker ile GİRİB in İftarına katılmak üzere Ankara Başkent Öğretmen evine gittik. Başkent öğretmen evinde çok sayıda davetlinin katılımı İle gerçekleşen iftar yemeği ile ilgili ayrı bir makale yazmak istiyorum.

Category:

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir