İçişleri Bakanı Sayın Soylu’ya Açık Mektup

Gazetemizin kurucusu ve Devri Alem TV program yapımcısı İsmail Kahraman’ın bugünkü makalesini sizlere sunuyoruz.

Gebze gazetesi www.gebzegazetesi.com ve gazete Gebze de belgeselcinin not defteri köşesinde 13 nisan 2022 tarihin de yayınlanan makalemizi sizlerle paylaşıyoruz

https://www.gazetegebze.com.tr/…/icisleri-bakani-sayin…

Önlem alınmadığı İçin hergün birçok kaza meydana geliyor.Dikat ve tedbirsizlik yüzünden bir çok can kaybı yaşanıyor. Bugün sizlerle başım dan geçen ve mutlak ölümden döndüğüm bir kaza olayından söz ederek konuyu şahsım adına değil kamuoyu adına içişleri bakanı sayın Süleyman Soylu’ya açık mektup halinde bildirmek ve önlem alınmasını istiyor kazayı ve isteklerimizi sayın bakanın bilgisine sunuyoruz.

Önlem Almadan Hurda Mıcır ve Hafriyat Taşıyan Tır ve Kamyonlar Ölüm Tehlikesi Saçıyor

İçişleri bakanı sayın Süleyman Soylu’dan Hurda Hafriyat ve tehlikeli yük taşıyan tır ve kamyonların daha dikkatli olması ve kazalara neden olmaması İçin önlemler almasını istiyoruz.

Tehlikeli yük taşıyarak kazalara neden olan Tır ve kamyonların neden olduğu kazaların geçmek sorumlusu kimdir. Bu konuda bakanlık bir karar almalı suçu sadece şoförlere değil nakliye firması. Yükü yükleyen firma sahipleri de şoförler de sorumlu olmalıdır

Bursa yolunda tırdan düşen parçaların aracınızın önüne düşmesi sonucu ölümden döndük. İçişleri Bakanlığı ve karayolları genel müdürlüğü yollarda önlem almalı , Bursa Orhangazi Gemlik arasında fabrika hurdası taşıyan tırdan düşen fabrika parçaları, Türk Devletleri teşkilatı Türksoy tarafından Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’daki devlet törenlerini takip etmeye www.gebzegazetesi.com ve TGRT Belgesel Tv Devri Alem Belgesel Program www.devrialem.tv yapımcı ve yönetmeni olarak davetli olarak giderken Gemlik yakınlarında aracının önüne düştü. Şöförümüzün dikkatli olması ve verilmiş sadakadan dolayı Allah cc korudu. Bu tür olayların ve kazaların yaşanmaması İçin kamuoyu oluşturmak üzere herkesi göreve davet ediyor , bu tür kaza yaşayanların bize yazmalarını bekliyoruz.

Gebze Gazetesi ve Kocaeli gazetesinde kaza İle ilgili yayınlanan haberleri sizlerle paylaşıyorum.

http://www.gebzegazetesi.com/…/hurda-micir-ve-hafriyat…

http://www.gebzegazete.com/…/hurda-micir-ve-hafriyat…/

https://www.facebook.com/100038356404310/posts/645394246749116/?d=n

Gebze Gazetesi’nde Yayınlanan Haberler

Hurda mıcır ve hafriyat taşıyan tır ve kamyonlar ölüm tehlikesi yaratıyor.Gazete ekibimiz Bursa yolunda tırdan düşen parçalar sonucu ölümden döndü. İçişleri Bakanlığı yollarda önlem almalı.

Bursa Orhangazi Gemlik arasında fabrika hurdası taşıyan tırdan düşen fabrika parçaları, Türk Devletleri teşkilatı Türksoy tarafından Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’daki devlet törenlerini takip etmeye davetli gazetemiz www.gebzegazetesi.com kurucusu ve TGRT Belgesel Tv Devri Alem Belgesel Program www.devrialem.tv yapımcı ve yönetmeni İsmail Kahraman’ın aracının önüne düştü. Kahraman ve araçtakiler mutlak bir ölümden döndü.

Önlem alınmadan Tuzla’dan Tıra yüklenen fabrika parçaları İzmir’e götürülürken Gemlik yakınlarında yola düştü gazetemiz ekibinin aracının önüne düşen 100 kilogram ağırlığındaki fabrika parçasına çarpan gazetemiz ekibi güçlükle durarak mutlak ölümden döndü.

Olaydan sonra şok geçiren gazetemiz ekibi arkadan gelen araçların dikkatli davranması sonucu daha büyük bir kaza olmadan araçlarını yol kenarına çektiler.

Kazadan sonra Bursa trafik şube Müdürlüğü Ekipleri olay yerine gelerek kaza raporu tuttu.

Bursa Gemlik yolundaki kaza ünlü şairlerimizden Orhan Veli Kanık’ın Bedava Yaşıyoruz şiirini hatırlattı.

Gazetemiz içişleri bakanı sayın Süleyman Soylu’dan Hurda Haftiyat ve Mıcır gibi havaleli ve tehlikeli yük taşıyan Tır ve kamyonlar başta olmak üzere geniş çaplı soruşturma açmalı ve önlem almasını istiyor.

Taşıdığı yüklerle kazalara neden olan nakliye ve lojistik firmaları İle ilgili geniş çaplı Araştırma ve soruşturma yapılarak bu tür kazaların olması için bakanlık etkin denetim yapmalı brandasız ve önlem almadan yük taşıyan araçlara trafiğe çıkış yasağı getirmeli.

Orhan Veli Kanık’ın şiirini sizlerle paylaşıyoruz.

Bedava şiiri – Orhan Veli Kanık

Orhan Veli Kanık, Türk edebiyatının en önemli ve bilinen şairlerinden birisidir. Şairin birçok şiiri edebiyat severler tarafından okunmaktadır. Şair Türk edebiyatında Garip akımının en önemli isimlerindendir. Şair 36 yaşında hayatını kaybetmiştir. Şairin erken yaşta ölümü edebiyat severleri sarstığı kadar Türk edebiyatı içinde büyük bir kayıptır. Şair bedava şiirinde hayatın ucuz olduğuna yönelik fikirlerini konu almıştır. İşte bedava şiirinin sözleri.

BEDAVA

Bedava yaşıyoruz, bedava;

Hava bedava, bulut bedava;

Dere tepe bedava;

Yağmur çamur bedava;

Otomobillerin dışı,

Sinemaların kapısı,

Camekanlar bedava;

Peynir ekmek değil ama

Acı su bedava;

Kelle fiyatına hürriyet,

Esirlik bedava;

Bedava yaşıyoruz, bedava.

(ORHAN VELİ KANIK)

Tüm Okurlarınızı Göreve Davet Ediyoruz

Önlem almadan yük taşıyan tur ve kamyonların ölüm saçmalarının önlemek için kampanyalar başlatmalıyız bu konuda başından bu tür kaza geçirenler bizlere yazmalı ve haber ve belgesel haline getirerek kamuoyu İle paylaşmalıyız.

Bir okurumuz tarafından gönderilen mesajı sizlerle paylaşıyoruz

Dikkat Yola Fabrika Parçaları da Düşebilir

Anadolu’nun yüce bir dağı olan Ilgaz Dağları’ndaki bir tabelada, Kastamonu şivesiyle şu uyarı yazılıymış:

“Dikkat! Taş düşebilir! Tomruk inebilir! Ayı çıkabilir!”

“Biz elimizden geleni yaparız… Ama taş düşerse, tomruk inerse, ayı çıkarsa yapacak bir şey yok.”

Fabrika parçası düşerse yapılacak çok şey var bu konuda içişleri bakanı sayın Süleyman Soylunun tehlikeli ve havaleli yük taşımacılığı İle ilgili ciddi önlemler denetim ve kontrolün Etkin hale getirmeli caydırıcı cezalar uygulanmalı

Gerçekten önlem almadan tehlikeli yük taşıyan Tır kamyon ve araçlar yollarda ölüm saçıyor

Konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkür ediyoruz. . (M . Ali Yılmaz)

Category:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir