Hurda Mıcır ve Hafriyat Taşıyan Tır ve Kamyonlar Ölüm Tehlikesi Yaratıyor

Gazete ekibimiz Bursa yolunda tırdan düşen parçalar sonucu ölümden döndü.

İçişleri Bakanlığı Yollarda Önlem Almalı

Bursa Orhangazi Gemlik arasında fabrika hurdası taşıyan tırdan düşen fabrika parçaları, Türk Devletleri teşkilatı Türksoy tarafından Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’daki devlet törenlerini takip etmeye davetli gazetemiz www.gebzegazetesi.com kurucusu ve TGRT Belgesel Tv Devri Alem Belgesel Program www.devrialem.tv yapımcı ve yönetmeni İsmail Kahraman’ın aracının önüne düştü. Kahraman ve araçtakiler mutlak bir ölümden döndü.

Önlem alınmadan Tuzla dan Tıra yüklenen fabrika parçaları İzmir e götürülürken Gemlik yakınlarında yola düştü gazetemiz ekibinin aracının önüne düşen 100 kilogram ağırlığındaki fabrika parçasına çarpan gazetemiz ekibi güçlükle durarak mutlak ölümden döndü.

Olaydan sonra şok geçiren gazetemiz ekibi arkadan gelen araçların dikkatli davranması sonucu daha büyük bir kaza olmadan araçlarını yol kenarına çektiler.

Kazadan sonra Bursa trafik şube Müdürlüğü Ekipleri olay yerine gelerek kaza raporu tuttu.

Bursa Gemlik yolundaki kaza ünlü şairlerimizden Orhan Veli Kanık’ın Bedava Yaşıyoruz şiirini hatırlattı.

Gazetemiz içişleri bakanı sayın Süleyman Soylu’dan Hurda Haftiyat ve Mıcır gibi havaleli ve tehlikeli yük taşıyan Tır ve kamyonlar başta olmak üzere geniş çaplı soruşturma açmalı ve önlem almasını istiyor.

Taşıdığı yüklerle kazalara neden olan nakliye ve lojistik firmaları İle ilgili geniş çaplı Araştırma ve soruşturma yapılarak bu tür kazaların olması için bakanlık etkin denetim yapmalı brandasız ve önlem almadan yük taşıyan araçlara trafiğe çıkış yasağı getirmeli.

Orhan Veli Kanık ın şiirini sizlerle paylaşıyoruz

Bedava şiiri – Orhan Veli Kanık

Orhan Veli Kanık, Türk edebiyatının en önemli ve bilinen şairlerinden birisidir. Şairin birçok şiiri edebiyat severler tarafından okunmaktadır. Şair Türk edebiyatında Garip akımının en önemli isimlerindendir. Şair 36 yaşında hayatını kaybetmiştir. Şairin erken yaşta ölümü edebiyat severleri sarstığı kadar Türk edebiyatı içinde büyük bir kayıptır. Şair bedava şiirinde hayatın ucuz olduğuna yönelik fikirlerini konu almıştır. İşte bedava şiirinin sözleri.

BEDAVA

Bedava yaşıyoruz, bedava;

Hava bedava, bulut bedava;

Dere tepe bedava;

Yağmur çamur bedava;

Otomobillerin dışı,

Sinemaların kapısı,

Camekanlar bedava;

Peynir ekmek değil ama

Acı su bedava;

Kelle fiyatına hürriyet,

Esirlik bedava;

Bedava yaşıyoruz, bedava.

(ORHAN VELİ KANIK)

Tüm Okurlarınızı Göreve Davet Ediyoruz

Önlem almadan yük taşıyan tur ve kamyonların ölüm saçmalarının önlemek için kampanyalar başlatmalıyız bu konuda başından bu tür kaza geçirenler bizlere yazmalı ve haber ve belgesel haline getirerek kamuoyu İle paylaşmalıyız.

Category:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir