Vali Yavuz Başkanlığında Model Fabrika Bilgilendirme Toplantısı

Başta KOBİ’ler olmak üzere sanayi işletmelerinde; yalın üretim ve dijital dönüşüm odaklı verimlilik artışı sağlayarak, işletmelerin katma değeri yüksek, ileri teknolojili ürünler üretebilme ve uluslararası seviyede rekabet edebilme kabiliyetine ulaşmalarına katkıda bulunmayı sağlayan Model Fabrika ile ilgili bilgilendirme ve istişare toplantısı Vali Seddar Yavuz başkanlığında gerçekleştirildi.

Karamürsel Alp toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Keskinler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Doğu Marmara ve Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdür Yardımcısı Hülya Öztoprak Yılmaz, Bakanlık yetkilileri, kurum müdürleri, odaların ve OSB’lerin yönetim kurulu başkanları katıldı.

Model Fabrika Önemli Katkılar Sunacak

Selamlama konuşmalarıyla başlayan Vali Yavuz: “Bugün Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızdan gelen çok kıymetli genel müdür yardımcımız ve daire başkanımız model fabrika ile ilgili bizlere bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirecekler. Yapılacak bilgilendirmelerin sonrasına sizlerin görüş ve önerilerini alıp, karşılıklı istişarelerde bulunarak ilimizde kurulacak Model Fabrika ile ilgili bir sonraki aşamaya geçmek istiyoruz. Kocaeli her alanda olduğu gibi bu alanda da farkını ortaya koymalı, üretime ve istihdama önemli katkılar sunacak Model Fabrikamızı bir an önce aktif hale getirmelidir. Kurumsal kapasitesi ve işbirliği yüksek olan kentimizde her zaman destekçimiz olan Büyükşehir Belediyemize, Üniversitelerimize, ilimiz sanayisinin bu noktaya gelmesinde emeği bulunan sanayicilerimize, girişimcilerimize, iş insanlarımıza ve emekçi kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, Ramazan-ı Şerif ayınızı kutluyorum.” diyerek bol ve bereketli kazançlar diledi.

Konuşmaların ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü yetkililerince, uygulamalı hizmetler sunan, sunulan eğitim ve danışmanlık sonrasında işletmelerde verimlilik dönüşümü sağlayan Model Fabrika ile ilgili geliştirilen yöntem ve çalışmaları içeren bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.  

Model Fabrika kurulumu konusunda yapılacak çalışmalara ilişkin katılımcıların görüş ve önerileri doğrultusunda istişarelerin yapılması sonrasında katılımcılara katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Vali Yavuz; “Siz değerli iş insanlarımız, girişimcilerimiz yatırım yapıp, üretim, istihdam ve ihracata destek olmanızın yanında Valiliğimiz koordinasyonunda ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan sosyal destek ve yardımlara önemli katkılar veriyorsunuz.  

Kocaeli, Sosyal Yardımlaşmada da Lider ve Öncü Bir ŞehirValiliğimize tahsis edilen ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerinin bünyesinde dağıttığımız sosyal yardımların dışında limanlar, OSB’ler, sanayicilerimiz, iş insanlarımız ve diğer hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle temin edilen ve hiçbir talebe gerek kalmaksızın tespiti yapılan ihtiyaç sahibi 40 Bin aileye gıda kolisi ve alış veriş kartlarını,  bizzat mülki idare amirleri ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları çalışanlarımız vasıtasıyla kapı kapı giderek teslim ediyoruz.  Bunun içinde size, sizlerin nezdinde katkı sunan bütün iş insanlarımıza, hayırseverlerimize ve çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bunun yanında her hafta eşim ile birlikte 30 aileyi ziyaret ediyoruz. Kaymakam arkadaşlarımız eşleriyle beraber 10 aileyi, Vali Yardımcılarımız da 10 aileyi ziyaret ediyorlar. Şehit aileleri, Gazi, Engelli, yaşlı, yetim-öksüz, ihtiyaç sahibi aile olmak üzere bu yıl sonuna kadar yaklaşık 11 bin aileyle hemhal olma hedefindeyiz. Bu şehir sadece üretimiyle değil, sosyal hizmetiyle, insanlığıyla da önde olmalıdır.” diyerek katkı sunan ve destek veren herkese teşekkür etti.

Category:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir