Ankara’da Tarihi Ekonomi ve İklim Zirvesi Başlıyor

Paris Anlaşması ve Avrupa Birliği’nin Yeşil Mutabakatı, Sektörler açısından zorunlu yeşil dönüşüm ve iklim değişikliği konularında farkındalık oluşturmak, sürdürülebilir ve döngüsel ekonomiye geçişi desteklemek için bilgiyi paylaşmak ve ortak aklı inşa edebilmek amacıyla karbon nötr olarak gerçekleşecek olan “EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi/Fuarı yarın başlıyor.

Dört Gün Sürecek Zirve’nin Büyük İlgi Görmesi Bekleniyor

Ankara Ticaret Odasının ev sahipliğinde 30- 31 Mart tarihleri arasında düzenlenecek seminere Türk İnternet Medya Birliği ’de destek veriyor.

İsmail Kahraman, Belgesel Gösterimi İle Katılıyor

Gazetemiz kurucusu ve Devr-i Alem Belgesel Yönetmeni İsmail Kahraman Zirve’de “Vatan Toprağını Koruyalım Dünyamız ve Ülkemiz Çöl Olmasın” Belgesel tanıtım sinevizyonu ile katılıp çölleşme ve İklim değişikliğine dikkat çekecek.

Sinevizyonu izlemek için tıklayınız..

Eko İklim Zirvesi ile ilgili İsmail Kahraman’ın sosyal medya paylaşımı;

ATO ve Ankara Kent Konseyi Ev Sahibi

Resmi ve özel bir çok kurum ve kuruluşun destekleri ile gerçekleşecek zirveye araştırmacı gazeteci ve ulusal ve bölgesel bir çok TV kanalında yayınlanan Devri Alem Belgesel Program www.devrialem.tv belgesel yönetmeni olarak çölleşme ve iklim değişikliği ile ilgili belgesel sunum yapacağım.

‘EKO İKLİM Zirvesi’ Yeşil Dönüşümün Yol Haritasına Işık Tutacak

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, EKO İKLİM ile ilgili açıklamaları

“Yeşil dönüşüm A’dan Z’ye her yönüyle ele alınacak”

EKO İKLİM Zirvesi kapsamında, atılması gereken bütün adımların konuşulacağını, iklim, çevre, ekonomi gibi birçok konunun tüm taraflarca, yurt içi ve dışından gelecek paydaşlarca ele alınacağını vurgulayan Baran, “Ankara bu konuda dertlendi. Bu etkinlik sadece 2 günde bitmeyecek, zirvenin sona ermesinin ardından önümüzdeki yıllar boyunca çeşitli etkinliklerle, çalıştaylarla süreç yürütülecek.” diye konuştu.

Zirveyi, sadece ATO’nun değil tüm Türkiye’nin sahiplenmesini istediklerini vurgulayan Baran, şu değerlendirmede bulundu:

“Kapısını çaldığımız bakanlıklar, kamu kuruluşları, davet ettiğimiz hiç kimseden ret cevabı almadık. Konu o kadar önemli ki bakanlıklar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi, çeşitli kamu kurumları, üniversiteler zirveye katılacak. Bu konunun önemini herkes biliyor, herkesi davet ettik ve sıcak bir yaklaşım aldık. Göreceksiniz Türkiye bu konuyla ilgili tüm ülkelerden daha fazla yol alan ülke olacak. Biz, EKO-İKLİM Zirvesi’nden elde edilecek neticelerle Türkiye’nin yeşil dönüşümü için yol haritasını belirlemesini arzu ediyoruz.”

Baran, zirve kapsamında yapılacak yaklaşık 30 oturumda “İklim Değişikliği ve Global Stratejiler”, “İklim Değişikliğinin Ekonomik Etkileri”, “Büyükşehirlerde Yeşil Dönüşüm”, “Parlamentoda İklim Değiştirmek”, “Sanayinin, Ticaretin Yeşil Dönüşümü” gibi başlıklarda konuların tartışılacağını anlattı.

Vatan Toprağını Koruyalım Ülkemiz ve Dünyamız Çöl Olmasın, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü işbirliği ile hazırladığımız halen birçok ulusal ve bölgesel TV kanalında yayınlanan belgesellerimizi sizlerle paylaşıyoruz;

Vatan Toprağını Koruyalım:

Ülkemiz Çöl Olmasın Belgeselimiz:

Dünyamız Çöl Olmasın Belgeselimiz:

Eko İklim Zirvesi Genel Bilgi:

https://www.facebook.com/groups/907437789922496/?ref=share

Eko İklim Zirvesi İle İlgili İsmail Kahraman’ın Makalesi

http://www.gebzegazetesi.com/m/?id=4909&t=makale

Eko İklim Zirvesi İle İlgili Gazetelerimizde Yer Alan Haberler

http://www.gebzegazetesi.com/m/?id=42669

http://www.gebzegazetesi.com/m/?id=42603

Eko İklim Zirvesi İle İlgili ATO Başkanının Açıklaması

https://www.aa.com.tr/…/eko-iklim-zirvesi-yesil…/2544212

Category:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir